Fransa’ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının muhakkak suretle Fransa vizesi sahibi olmaları gerekir. Fransa vizesi hakkında merak edilen birçok soru olduğunu biliyoruz.  Özellikle “Fransa turist vizesi almak zor mu ?” sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Sanılanın aksine süreç doğru yönetildiği takdirde Fransa turist vizesi sahibi olmak zor değildir.

Fransa Vize Merkezi, 10 yılı aşkın tecrübesi ve deneyimiyle vize başvurularınızı, Fransa Konsolosluğunun istediği düzende gerçekleştirir. Bu sayede daha hızlı ve yüksek onay oranıyla Fransa turist vizesi sahibi olabilirsiniz.

Fransa turist vizesi almak zor mu ?

Vize başvurularında sürecin doğru yönetilmesi oldukça önemlidir. Eğer süreç ve adımlar doğru yönetilir ve başvurular Fransa Konsolosluğunun istediği düzende gerçekleştirilirse kolayca vize sahibi olabilirsiniz.

Fransa Konsolosluğunun dikkat ettiği birkaç nokta vardır;

Gidip Geri Döneceğinizi Kanıtlamalısınız

Vize sürecinin ortaya çıkmasının birkaç amacı vardır. Güvenliğin sağlanması ve yasadışı göçün önlenmesi. Eğer gidip, geri döneceğinizi kanıtlayacak belgelere sahipseniz; Kolayca Fransa vizesi sahibi olabilirsiniz. Eğitim alıyor olmanız, emekli ya da çalışan olmanız bu konuda büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Bu niteliklere sahip olsanız bile yüz yüze görüşme gerçekleştirmeyeceği için başvuru sürecinin doğru yönetilmesi oldukça önemlidir. Bununla ilgili bilgi almak ve Fransa Konsolosluğunun istediği düzende başvuru gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Maddi Yeterlilik

Turizm amaçlı seyahatlerde dikkat edilen bir başka nokta seyahat boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayacak maddi duruma sahip olmanızdır. Bu net bir tutar değildir. Seyahat süreniz ya da seyahat planınıza göre farklılık gösterir. Ek olarak döndükten sonra da banka hesabınızda gözükecek bir tutara sahip olmanız gerekir.

Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak başvurular hakkında bilgi alabilirsiniz.