Fransa Paris gezinizi planlamak, ipuçlarını yazmak ve bol bol eğlenmek için eksiksiz bir rehber. Bu arada seyahatiniz için gerekli olan Fransa turist vizesi hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin. 

Coquet , Fransızca’da “şık”, “güzel” anlamına gelir, bu nedenle Fransız başkenti tanımlanabilir. “Işık Şehri” olarak da bilinen Paris şehri, tarihi ve mimari anıtlar, müzeler, gastronomi, moda ve çok daha fazlasına kadar sayısız cazibe merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Dünyaca ünlü kartpostalın yanı sıra Eyfel Kulesi, şehrin sunduğu her şeyin sadece küçük bir parçası.

Yılda 35 milyondan fazla insanla Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Paris’e seyahatinizi planlamak çok önemlidir. Tüm ipuçlarımızı yazın ve keyfini çıkarın.

Fransa Paris’te ne yapılır

Eyfel Kulesi, Notre Dame Katedrali veya Arc de Triomphe, Paris’teki en ünlü yerlerden bazılarıdır ve Fransa’dan bahseden tüm referansları damgalar. Ancak şehir, manzarasının bu üç simgesinin çok ötesine geçiyor. Ülkenin en ünlü destinasyonlarından birinde birçok anıt, müze, tarihi mekan, etkileyici mimariye sahip binalar ve ziyaret edilecek büyüleyici yerler var.

Paris’te nerede kalınır

Paris’te konaklama, şehri ziyaret eden herkesin en büyük ikilemlerinden biridir. Mahallelerin nasıl düzenlendiğini, en iyi yerlerin neler olduğunu ve bunların ortasında en iyi konaklama yerini nerede bulacağını anlamak zor. Bu nedenle, ışığın şehrinde nerede kalacağımızı seçerken bize tüm ipuçlarını vermek için iki uzman ve yerel köşe yazarımız Luis Felipe Di Mare ve Bárbara Tigre’yi bir araya getirdik.

Fransa Paris’te İnternete Sahip Olun

Paris seyahatiniz boyunca sınırsız internete sahip olmak daha kolay ve ucuz hale geliyor. Bugünlerde hala burada, Brezilya’dayken çevrimiçi olarak uluslararası bir cep telefonu sim kartı satın alabilirsiniz. Her zaman kullanıyoruz ve seviyoruz!